Проблемна шкіра – визначення, що використовується щодо шкіри, схильної до зайвої сухості чи сальності, появи прищів, судинних дефектів, пігментації та інших косметичних недоліків. Ознаками проблемної шкіри служать нездоровий колір, ділянки почервоніння, нерівна горбиста поверхня, розширені пори, вугрові висипання, комедони і т. д. З подібними явищами часто стикаються підлітки та особи, які страждають на захворювання ендокринної та травної системи. Для вирішення тих чи інших проблем шкіри потрібна консультація дерматолога, гастроентеролога, ендокринолога, гінеколога, комплексне медичне обстеження, усунення виявлених ендогенних порушень, організація правильного догляду за шкірою.
Навіть ідеальна шкіра з віком зазнає змін, спричинених гормональними перебудовами організму. Стреси та інші несприятливі фактори можуть вплинути на стан шкіри та викликати низку перелічених косметичних дефектів. За своїм типом проблемна шкіра може бути жирною, сухою, комбінованою, а за хронологічним віком – молодою, зрілою або в'яне. Проблемна шкіра – найчастіша скарга, яка приводить людину до кабінету косметолога.
Проблема акне зазвичай дебютує з 12-14 років, пік загострень настає у 16-18 років. Згідно зі статистикою, в Україні захворювання проблемної шкіри вражає 85% молодих людей віком від 12 до 25 років і може виявлятися у 11% людей віком від 25 років.